"Daleko, a jednak razem"

17.02.2022 – na zajęciach „Daleko, a jednak razem” dzieci z gr V poszukiwały rozwiązań na wzmacnianie relacji społecznych, w sytuacjach gdy kontakt z drugą osobą jest utrudniony np. z powodu choroby lub dużej odległości. Wspólnie omawialiśmy piktogramy ilustrujące, jak kiedyś ludzie komunikowali się ze sobą na odległość i jak odbywa się to obecnie, jakich narzędzi współcześnie używają.

Kodowaliśmy na macie; dzieci ułożyły kubeczki i serduszko według ustalonych koordynatów, a następnie układały kody dla każdego kubeczka prowadząc go do serduszka.

Zabawiliśmy się w listonoszy, którzy mieli zadanie dostarczyć list do właściwego odbiorcy.
W zabawach zespołowych ćwiczyliśmy zręczność w podawaniu kopert za pomocą spinaczy oraz szybkie przekazywanie „gorących wiadomości”.