"Jakie to drzewo?"

"Światowy Dzień Drzewa" - gr. III

10.10.2023 - 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, którego inicjatorem jest amerykański miłośnik przyrody Juliusz Morton.

Światowy Dzień Drzewa ma na celu podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia.

Z tej okazji dzieci z grupy III szukały najstarszego drzewa na terenie przedszkolnym. Kiedy znalazły dąb-pomnik przyrody przypomniały, że nazywa się "Dziadek". Próbowały objąć drzewo  i przytulić się do niego. Słuchały czy nie opowiada jakiejś dawnej historii. Wyjaśniały, jaką rolę pełnią drzewa w życiu zwierząt i ludzi. Na tablicy edukacyjnej o drzewach szukały fotografii dębu. Słuchały informacji o dębie, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a następnie szukały innych znajomych drzew. Znalazły kasztanowca, brzozę oraz drzewa iglaste np. świerk.

Alicja Rączka