"Przygoda z przyrodą"

"AKADEMIA PRZYGODY"

IV PRZEDSZKOLNY FESTIWAL NAUKI

IV PRZEDSZKOLNY FESTIWAL NAUKI

24.05.2014 - w naszym Przedszkolu odbył się IV Przedszkolny Festiwal Nauki. W Festiwalu uczestniczyli członkowie Klubów Młodego Odkrywcy „ZS2Kopernik”
z Zespołu Szkół nr 2 „Kopernik” w Wyszkowie, „Mały Naukowiec” z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dom” w Legionowie, „Akademia Przygody” i „Tropiciele” z naszego Przedszkola oraz goście specjalni: animatorzy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie (uczestnicy Międzyszkolnego Projektu „Nie tylko Yahoo!”) pod opieką pani Bogusławy Dytrych, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie pod kierunkiem pani Marty Chałubek.

Uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć wiele niezwykłych pokazów prawie z każdej dziedziny nauki, m.in. z wykorzystaniem ciekłego azotu czy mieszaniem roztworów. Wybuchło kilka wulkanów. Jeździły autka napędzane balonowym powietrzem. Krążył domowy poduszkowiec i latała balonowa rakieta. W mechanicznej elektrowni od czasu do czasu pojawiał się prąd, a w butelce wirowało prawdziwe tornado. Grały szklanki, powstawały kolejne bańki w bańkach, a w wodzie wesoło podskakiwał nurek kartezjański.

Przedszkolaki miały oczywiście możliwość samodzielnego eksperymentowania: badały właściwości wody, malowały na mleku, konstruowały kalejdoskopy lub lepiły kulki z nieniutonowskiej masy. Nie sposób opisać wszystkich prezentacji. Jedno jest pewne: nie można było się nudzić!

Festiwal był miejscem spotkania tych, dla których poznawanie świata i jego zrozumienie jest najwspanialszym przeżyciem i niezapomniana przygodą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim animatorom, opiekunom uczniów oraz rodzicom przedszkolaków za wspaniałą współpracę i wspólną zabawę.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 24.05.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 06.06.2014 r., godz. 17.17